Kirjoittaja Aihe: Me emme unohda sinua (kirje Harrylle) S  (Luettu 10239 kertaa)

Fairy tale

  • ***
  • Viestejä: 2 564
Me emme unohda sinua (kirje Harrylle) S
« : 07.06.2019 17:48:48 »
.
« Viimeksi muokattu: 18.03.2025 07:51:28 kirjoittanut Fairy tale »

Arte

  • Puuskupuh
  • ***
  • Viestejä: 5 392
Vs: Me emme unohda sinua (kirje Harrylle) S
« Vastaus #1 : 12.06.2019 13:05:32 »
Aww. Tämä oli jotenkin liikuttava. Tykkään siitä tropesta, että Harry häviää tai katoaa itse velhomaailmasta, joten sinänsä tää katoamistapaus kutkuttaa. Mutta enemmän tällä kertaa iski se ajatus, etten voi edes kuvitella, miltä tuntuu, jos läheinen katoaa. Ihan mielettömän vaikea tilanne, koska ei kadonnutta ihmistä voi samalla tavalla surra, koska hän ei ole todistettavasti kuollut. Tulee kyllä suuri sääli näitä tyyppejä kohtaan.

Lopun lisäys Ronilta oli kyllä hellyttävin <3


“Tomorrow may be hell, but today was a good writing day,
and on the good writing days nothing else matters."
- Neil Gaiman

Vendela

  • Teeholisti
  • Valvoja
  • *****
  • Viestejä: 7 543
Vs: Me emme unohda sinua (kirje Harrylle) S
« Vastaus #2 : 19.06.2019 10:29:39 »
Luin tämän nyt noiden Merlinin oppipojan lukujen jatkeeksi ja täytyy sanoa, että tämä on toki kiva spin-off tuohon tarinaan. Ihanaa kuulla, että Harrya kaivataan ja hänestä ollaan huolissaan, se että myös Draco mainitaan oli hienoa. Tosin olisi ollut kiva kuulla, ollaanko Dracostakin yhtä huolissaan tai mitä hänen vanhempansa ajattelevat katoamisesta.

Käsin kirjoitettu kirje oli kirjoitettu aivan ihanalle paperille ja käsialasi on todella kaunista, olen ihan kateellinen siitä!

Kiitos tästä kurkistuksesta "nykyhetkeen" sillä välin kun pojat seikkailevat tuolla menneisyydessä. Jäin vielä miettimään, että pääsevätkö he takaisin omaan aikaansa, mutta se taitaa jäädä nähtäväksi :D

Vendela

Bannu©Waulish

I think it's time for little story... It's definitely Storytime!