Finfanfun.fi

Ficit (kaikki fiktiiviset fandomit ja RPF, pl. Harry Potter) => Toinen ulottuvuus => Aiheen aloitti: Verbal Jint - 06.10.2009 16:42:52

Otsikko: Poliisikoira Rex, Miellyttävä käänne (K-11) | Alextian (Alex/Christian)
Kirjoitti: Verbal Jint - 06.10.2009 16:42:52
Author: barty.
Fandom: Poliisikoira Rex.
Rating: K-11
Genre: Romance, fluffy, ficlet.
Pairing: Alextian, pientä Fritztian-vihjailua.
Disclaimer: Poliisikoira Rex ei kuulu minulle millään muotoa, eivätkä (ikävä kyllä) nämä ihanat herratkaan. En saa tästä rahaa, vain viatonta hupia.
A/N: Nokun oli tylsää. Ja ei ole edes raapale. Nopea ficletti vain, kun en jaksa kirjottaa enää pitkiä ficcejä, tommoset kohtauksenomaiset lyhyet on kivempia. Osallistuu Fandom10 -haasteeseen. Ja Christianin PoV. Mutta joo, kommenttia ?


Katsoin itseäni peilistä. Kaksi valvottua yötä olivat jättäneet jälkensä minuun, sinisten silmieni alla oli mustat varjot ja päätäni jomotti. Halusin vain kotiin nukkumaan ja unohtaa nämä jatkuvat työt. Virutin työn rasittamia käsiäni kylmässä vedessä. Samalla hetkellä tunsin vieraan käden olkapäälläni ja käännyin.

Näin Alexin tummanvihreät, melkein ruskeat silmät vain vilaukselta, ennen kuin hän painoi huulensa omilleni. Hänen toinen kätensä haroi hiuksiani, toisen käden sivellessä niskaani hellästi. Alex työnsi minut vasten seinää ja hänen huulensa siirtyivät kaulalleni. En voinut kuin henkäistä nautinnosta, Alex todella tiesi mistä pidän. Tylsä työpäivä saikin miellyttävän käänteen hänen ansiostaan.

Kuulin jonkin putoavan lattialle ja erkaannuin Alexista. Sämpyläpussi. Fritz siinä vieressä tyrmistyneen näköisenä, hän tuijotti meitä hetken silmät kyynelissa ja juoksi sitten pois.

Helvetti vieköön, Fritz.
Otsikko: Vs: Miellyttävä käänne (K-11)
Kirjoitti: Verbal Jint - 06.04.2010 01:33:05
Mustalupiini: joo siis minähä kirjotin ekan rex-ficin jo elokuussa : DD tais olla peräti ensimmäisiä suomenkielisiä rexficcejä mitä tiesin itekkää, en ollu törmänny ainakaa aiemmin muihin : D mulla tuli nyt tää kohtauksena tähän, en oikee tienny miten oisin jatkanu tai miten oisin laajentanu ni tein tästä tämmösen pikkusen välipalan. mut kiitos kommentista♥ arvostan sitä : ))
Otsikko: Vs: Miellyttävä käänne (K-11)
Kirjoitti: AfterLife - 25.05.2010 23:41:33
Oi! rex ficci :D tykään poliisikoira rexistä joo Moser ja Alex :3
Oli ILOINEN yllätys että löysin rex ficciä !
oi tykkäsin sitten etsimään lisää rex ficciä!
ILOINEN YLLÄTYS :))))

(vähän tälläinen kommentti  ;) )
Otsikko: Vs: Miellyttävä käänne (K-11)
Kirjoitti: Verbal Jint - 26.05.2010 07:32:35
aMUSEed: kiitos kovasti kommentistasi! ^^ multa löytyy lisääkin noita rexficcejä kyllä.
Otsikko: Vs: Miellyttävä käänne (K-11)
Kirjoitti: AfterLife - 26.05.2010 08:28:23
Sitten siis lukemaan vaan ! ^^