Finfanfun.fi
Harry Potter -ficit => Hunajaherttua => Aiheen aloitti: Shute - 14.07.2009 19:31:15
-
Title: Saippuakuplia
Author: Shute
Genre: romance, fluffy
Pairing: Draco/Hermione
Rating: Sallittuja
Disclaimer: En omista hahm0ja vaan ne ovat Rowlingin.
Warnings: -
A/N: sain tälläissen idean istuskellessani mökin portailla (:
Saippuakuplia
Nuori, enintään kuusi vuotias, ruskeahiuksinen tyttö juoksi värikästä rantabulevardia pitkin. Hän kiipesti nopeasti matalan puuaidan yli suuren marmorinvalkean kartanon pihaan.
"Draco herää, meidän piti mennä rannalle" tyttö huusi riemuissaan. Kartanon toisen kerroksen keskimmäinen ikkuna avautui ja samanikäinen, vaaleahiuksinen ja leveästi hymyilevä poika työnsi päänsä juuri avaamastaan ikkunasta.
"Minä tulen, Hermione. Täytyy vain pukea päälle" hän virnisti ja näytti käsissään olevia eriparisia sukki. Tyttö tirskahti. Draco sulki ikkunan ja hetken päästä kartanon ovi avautui ja poika kirmasti ulos Hermionen luo. He lähtivät jutellen kävelemään kohti rantaa.
"...tai siis, joskus äiti ja isä osaavat olla todella ärsyttäviä, he eivät millään ymmärrä miten minä rakastan lukemista ja oppimista ja pitävät minua noin neljän vanhana, minusta tuntuu etten ikinä saa heitä lopettamaan.." Hermione puhua palpatti ja Draco käveli rennosti kädet taskuissaan tytön vieressä.
"Oli muuten tosi kivaa että te vuokrasitte kesähuvilan meidän kartanon läheltä, Herm" Poika keskeytti Hermionen valituksen. Tyttö kääntyi häneen päin ja hymyili.
"Onko se sinusta oikeasti kivaa?" Hermione kysyi imartuneena. Draco punastui mutta hymyili hänkin.
"On, on. Ja sinä olet tosi mukava tyttö" hän sanoi.
"Sinäkin olet mukava"
Ja silloin blondi veti tytön lähelleen ja pussasi tätä suoraan suulle. Hermione tunsi itsensä vähän noloksi, mutta hyvin, hyvin onnelliseksi kuitenkin.
"Mennäänkö puhaltamaan saippuakuplia rannalle?" Poika kysyi hieman vaivautuneena. Ruskeahiuksinen tyttö tarttui tämän kädestä ja pussasi tätä poskelle.
"Mennään tottakai ja toivotaan että me ollaan aina ystäviä, Draco" Hermione kuiskasi Dracon korvaan. Poika nyökkäsi ja katsoi tytön suloisen ruskeisiin silmiin. Sitten hän päästi Hermionen käden ja sanoi ilkikurisesti:
"Viimeinen rannalla tarjoaa jäätelöt" ja lähti juoksemaan iloisesti naurava tyttö perässään.
A/N: Lyhyt tuli, mutta kommentteja SILTI <3
-
awwwwwwwwwww. raur toi Draco <3 ihana <3333 tykkäsin. :-*
-
Voi miten söpöä =D Draco oli tosi suloinen. Ja Hermione on ilmeisesti ollut jo pienenä tuollainen kuin on ;) Ihana pieni päivänpiristys, kiitos.
-
Vooii Draco ja Hermy pikkusina<3 Awws
-
Tähän ei voi muuta sanoa, kuin että Aaawwwwwwws <33 niin sulosta. ;)
-
Hän kiipesti nopeasti matalan puuaidan yli suuren marmorinvalkean kartanon pihaan.
Tais olla että kiipesi vai? ;)
Joo, mutta pidin paljon tästä pienestä "välipalasta" :D
Ja tykkäsin siitä, et millä tavalla käytit adjektiiveja ;---)
Ja Draco & Herm sopii aina yhteen! ;)
XXX Jasmin
-
Tämä oli aivan ihana!!!! Älyttömän suloinen!!
-
Kiitos positiivisista kommenteistanne Möhköfantti, nami-swan, Ayos, Karkkiunelma andd fan4ever. <3
-
Pikku-Draco, awwwws. <3 Ihana ajatus, ja muutenkin hyvin toteutettu. Rakentava karkasi — kiitos paljon!
-
Kiitos lyhyestä mutta ytimekkäästä kommentistasiAmanecer ;D
-
Aww... Draco on aivan ihana.<333
Luin tämän varmaan kolme kertaa putkeen, koska ihastuin. ;D
-
Ihanaa kuulla, että ihastuit ficciini Kuolematon Luihuinen! :-*
-
Ihana <3 Draco ja Hermione pieninä. Sulosta<3
-
Okei, tää on tehty vuonna 2009, mutta miksi näitä vanhoja ficcejäkin ei voisi kommailla?
Awwwww... oli kiva lukea Dracosta ja Hermionesta pieninä, ne oli niin suloisia tuossa ficissä. Rakastuin tähän täysin!
Kiitos tästä pikku pätkästä :-*