Kirjoittaja Aihe: Jouluyön lauluja S (H/D)  (Luettu 1921 kertaa)

Fairy tale

  • ***
  • Viestejä: 2 565
Jouluyön lauluja S (H/D)
« : 24.11.2019 16:21:34 »
.
« Viimeksi muokattu: 17.03.2025 14:55:25 kirjoittanut Fairy tale »

Vendela

  • Teeholisti
  • Valvoja
  • *****
  • Viestejä: 7 549
Vs: Harry Potter: Jouluyön lauluja S (H/D)
« Vastaus #1 : 24.11.2019 17:54:35 »
Olipa ihanaa ottaa varaslähtö jouluun tämmöisen suloisen tekstin kautta, ja juuri sopivasti tasan kuukausi ennen jouluaattoa :D

Tässä oli ihana, rauhallinen ja leppoisa tunnelma alusta loppuun. Joulumarkkinat olivat kivat ja tuo kirkko oli jotenkin mukavan erilainen näkökulma Harryn ja Dracon jouluun. Kauneimmat joululaulut ovat kyllä ihanat, ja mukavaa että nämäkin pääsivät nauttimaan niistä. Harrylla on kyllä ollut ihmettelemistä tuolla kirkossa ja minäkin opin jotain uutta, sillä en ollut tiennyt että tuo hautakiven sitaatti on oikeasti raamatusta :)

Kiitos tästä ja ihanaa joulun odotusta!

Vendela

Bannu©Waulish

I think it's time for little story... It's definitely Storytime!

Thelina

  • Ilomarja
  • ***
  • Viestejä: 2 697
Vs: Harry Potter: Jouluyön lauluja S (H/D)
« Vastaus #2 : 25.11.2019 20:00:17 »
Tässä oli lämmin ja jouluinen tunnelma :) sopii tähän viikkoon, sillä viikonloppuna meillä on ensimmäiset joulukonsertit, juurikin eri kirkoissa (harrastan siis kuorolaulua :)). Kuorolaisena sitä on usein niin kiireinen omien esiintymisten kanssa, ettei ehdi käydä kuuntelemassa muita konsertteja tai osallistua kauneimpiin joululauluihin. Pitäisi ottaa Harrysta esimerkkiä. Ihanaa, kun Draco lähti mukaan, piti kädestä ja vielä lauloi<3 Kiitos.
Kurkista listaukseeni

Avatar Ingridiltä ♥